08 May 2020
Su arıtma sistemlerinin gelişimi

Su Arıtma Sistemlerinin Gelişimi

Su arıtma sistemlerinin gelişimi, su arıtma sistemleri endüstriyel ürünler ve evsel ürünler olarak iki farklı kategoriye ayrılmıştır. Her iki sisteminde sağlıklı bir şekilde kullanılmaya devam edebilmesinin en temel kuralı su arıtma cihazı filtre değişiminin önerilen periyotlarda yapılmasının zorunlu olmasıdır. Özellikle damaca suların hijyen ve içerik yönünden sakıncalı olduğunun kanıtlanması ile birlikte özellikle evsel ürünlerin kullanımında ciddi artışlar yaşanmaya başlamıştır. Şebeke suyunun arıtılması sonucu hem içilmesi hem de yemeklerde ve çay yapımında kullanılması ekonomik açıdan fayda sağlamaktadır. Arıtılan suların cam şişelerde muhafaza edilmesi daha uzun süre sağlıklı bir şekilde korunmalarına da olanak sağlamaktadır.

Ev tipi arıtma cihazlarının gelişen teknolojiler sayesinde geldikleri durum son derece özel görünümlere sahip olmalarını sağlamıştır. Gerek tezgâh altı gerekse set üstü modeller ile siz de evinizde sağlıklı bir şekilde kendi ürettiğiniz temiz suyu içebilirsiniz. Denizli su arıtma verdiği hizmetler ile sadece cihazınızı temin etmekle kalmaz ihtiyacınız olan her türlü yardımcı malzemenin temini ve uygulanması konusunda da sizlere gerekli desteği sağlar. Farklı filtreler eşliğinde şebeke suyunun farklı zararlı etkilerinden arındırılmış olan su ile hem yemeklerinizde, hem de demlediğiniz çayda istediğiniz ideal tada ulaşabilmeniz mümkündür. Denizli su artıma eviniz veya iş yeriniz için ihtiyacınız olan su arıtma modelinin önerilmesinden teminine ve kurulmasından kullanılmasına kadar geçen süreçte her zaman müşterilerinin yanındadır. Katkı maddesi gerektirmeyen fiziksel artıma sistemlerinde su arıtma filtre değişim zamanının belirlenen sürelerde yapılması sağlıklı bir su elde etmek için son derece önemlidir.

Basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden daha küçük olan filtrelerden geçirilerek arıtılmaktadır. İlk arıtma esnasından suyun içinde olan çözünmüş maddelerin %100’e yakını atık su olarak dışarıya atılmaktadır. Sağlıklı minerallerin desteği ile suyun özü ve sağlıklı hali elde edilmiş olur. Arıtılan suyun kalitesini doğrudan etkileyen tek konu ise kullanılan filtreleme sistemidir. İdeal ölçülerde arıtılmış olan suyun nitelikleri arasında sayılabilecek en önemli özellikler arasında,

  • İdeal bir içe suyu olması
  • Berrak olması ve içinde tortu bulundurmaması
  • Kokusuz olması ve kimyasallardan arındırılmış olması
  • Sağlıklı ve içmeye uygun kalitede olması
  • Uzun süre beklemediği için taze olması ve
  • Taşıma sorunu olmadan kullanabilir olması sayılabilir.

Damacana ve pet şişeler ile karşılaştırıldığında neredeyse bedavaya kullanabilen şebeke suyunun arıtılarak kullanılması kaynak suyu tadına uygun bir kalite elde etmenizi sağlayacaktır. Arıtılmış suyun sağlığımız için çok sayıda faydası bulunmaktadır. Şebeke suyunun içinde bulunması muhtemel kimyasal karışımlar, parazitler ve virüsler filtreleme eşliğinde sudan temizlenmektedir. İçilebilecek en sağlıklı su düzenli olarak temizlenen filtrelere eşliğinde arındırılmış sudur. Bileşiminde zor emilen suların olmaması sindirim ve dolaşım sistemi için yük oluşturmamaktadır. Yüksek tansiyonlu kişiler için uygun bir seçenek olan arıtma su kullanımı ile vücudun su tutma sorunu da ortadan kalkmaktadır. Ödemlerin oluşmaması vücutta fazla kilo alımı olarak da geri dönüş sağlamaz. Kan dolaşımının hızlanarak vücudun dinç kalmasını sağlayan temiz suyun faydaları sayılamayacak kadar fazladır. Vücudun ihtiyacı olan nemin sağlanması için gerekli olan günde en az 2 litre su tüketimi ile sağlıklı bir tene de sahip olabilirsiniz.

05 May 2020
Su arıtma cihazlarının çalışma prensibi

Su Arıtma Cihazlarının Çalışma Prensibi

Su arıtma cihazlarının çalışma prensibi şebeke suyundan gelen ve istenmeyen zararlı bileşenleri suyunuzdan uzaklaştırarak içime hazır hale getirmektir. Şebeke suyunda bulunan ince katılar, mikroorganizmalar, inorganik ve organik materyalleri ve hatta çevrede kalıcı olarak bulunan farmasötik denilen kirleticileri sudan uzaklaştıran çeşitli teknikler kullanır. Bu teknikler ile işlenmiş suyun kalitesi ve dünya standartlarına uygun değerlere gelmesini sağlar.

Şebeke suyunu kaynağından pompalanması ve borular ile çelik tanka çekilmesini sağlar. Su arıtma cihazı içilen suyun kirliliğini önlemek için bu işlemi uygun bir altyapı malzemesi ile yapmalı ve yanlışlıkla kazayla bile olsa suyun kirlenmesine engel olmalıdır.

Suyun taranması, su arıtma cihazına gelen suyun çöpler, yapraklar, çubuklar gibi yabancı maddelerden taranarak bir sonrası aşama için hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Tezgah altı su arıtma cihazlarında bu işleme gerek yoktur. Çünkü ülkemizde kullanılan şebeke suları bu işlemden geçerek çeşmemize gelmektedir.

Birçok şebeke suyu su borularındaki ve tesisatlardaki kirlenme oranları göz önünde bulundurularak ve organizmaların sayısını azaltmak için klorlanmıştır. Su arıtma cihazları ise bu klorlanmanın etkisini, tadını, kokusu ve rengisi içme suyuna uygun hale getirebilmek adına işlemlerden geçirerek atıksız olarak işlem yapmaktadır.

PH Ayarı

Saf su olarak adlandırılan suyun pH değeri 7’ye yakın bir değerdir. Yani saf su ne alkali nede asidik özellik gösterir; ortada bir değerdedir. Türkiye deniz suyu değerleri ise yaklaşık olarak 7,8 ile 8,9 arasında bir değere sahiptir. Türkiye deniz suyu orta derece alkali denilecek düzeydedir. Asit yağmurları etkisi ile deniz suyu değeri 7 pH dan düşük seviyeye gelme durumları ülkemizde çok sık görülmektedir. Meridyen Su Arıtma Cihazı yapmış olduğu işlemler sayesinde suyun pH değerini +8,5 üzerine çıkartır. Suyun sertleşmesi işte bu işlem sonucu oluştuğundan Türkiye su içme standartlarına göre suyun tadı sertleşir. Cihazlarımızın içinde bulunan tatlandırıcı filtre sayesinde bu sertliği giderir ve alışagelmiş olunan içme suyu tadına getirir. Suyunuz hem pH değeri yüksek alkali bir duruma gelir hem de içime uygun bir şekilde cihazınızdan sizlere ulaşır.

Denizli Su Arıtma olarak sizlere su arıtma sistemleri hakkında bilmeniz gerekenler hakkında yazılar yazmaya devam edeceğiz. Sizlerde aklına takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz.

16 Mar 2020

Denizli’de su arıtma cihazı taktıranların yorumları

Ülkemizde suyun en kireçli olduğu kentlerden biri olan Denizli’de çeşme suyu içenlerin sayısı gün geçtikçe azalıyor. Çeşme suyu kullananlar çaydanlıklarındaki oluşan kireçleri gördükçe ya damacana ile su almaya başlıyor yada su arıtma cihazı taktırma kararı veriyor. Peki doğru su arıtma firmasını nereden bulacaklar. Piyasada bir çok firma bulunuyor. Hangisi güvenilir, en iyi su arıtma cihazı hangisi gibi sorular hep kafalarında.


TAVSİYE VE YORUMLAR İÇİN 2 YÖNTEM

Bu sorulara cevap bulabilmek için başvurdukları iki yöntem bulunuyor. Birincisi eş dost tavsiyesi yani su arıtma cihazı taktırıp kullananların tavsiye ve yorumları bu sayı tabiki az. Onun için diğer bir yöntem kalıyor. Oda arama motorlarından Denizli su arıtma cihazı yorumları. Bu yazımızda sizlere su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğiz.

ARITMA CİHAZI ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK PÜF NOKTA


Piyasada satılan bir çok cihazın parçaları yurt dışından ithal ediliyor. Türkiye’de bu parçaları montaj yapan ve su arıtma cihazına dönüştüren bir kaç fabrika bulunuyor. Su arıtma cihazı satmak isteyen firmalar bu firmalara kendi marka ve logolarını yolladıklarında diledikleri standartlarda cihaz üretilip gönderiliyor. Firmalarda cihazları kendi müşteri portföylerine pazarlamaya çalışıyor. Cihazların içindeki parçalar hemen hemen aynı olup cihaz alırken sormanız gereken filtre fiyatları. Çünkü cihazı bir kere alıyorsunuz ancak her yıl yada belli bir tüketim sonrası su arıtma cihazının filtresinin değiştirilmesi gerekiyor.


FİLTRE İŞİN OLMAZSA OLMAZI

Bazı firmalar su arıtma cihazını uygun fiyatlara verirken daha sonra satacakları filtrelerden kazanç sağlamayı hedefliyorlar. Birde ürünün sizin gözünüzde olduğundan daha iyiymiş gibi gösterilmesini sağlamak amacıyla cihazın içindeki filtre sayısını arttırıyorlar. Örneğin standart bir su arıtma cihazında 5 yada en fazla 6 filtre olması gerekirken sizlere 9-10 hatta 11 filtre var diyerek cihazın daha yüksek özelliklere sahip olduğunu sizlere hissettirmeye ve cihazın diğer su arıtma cihazlarından daha iyi olduğu havasını oluşturmaya gayretinde oluyorlar.

SU ARITMA CİHAZI SEÇERKEN NEYE DİKKAT ETMELİYİM?


Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta firmanın yorumları olmalı. Bunun için sikayetvar.com gibi sitelerde yada sosyal medyadaki yorumları. Günümüzde insanlar internette alışveriş yaparken ürünü satın alırken yorumları okuyarak karar veriyorlar. Sizde mutlaka güvenilir firmalardan ve müşteri memnuniyeti fazla olan ürünleri tercih etmelisiniz. Denizli’de su arıtma cihazı konusunda her türlü soru ve görüşleriniz için telefon numaramız 0541 765 2099

01 Eyl 2019
Denizli su arıtma cihazını nasıl kullanırız

Su Arıtma Cihazını Nasıl Kullanırız?

İnsanlığın son dönemlerde en büyük yaşadığı sorunlardan biri de su kaynaklarının temizliği olsa gerek. Neyse ki gelişen teknoloji bu soruna da çözüm bulmayı başardı. İnsanlar suların insan vücudunda meydana getirdiği rahatsızlıklardan bıktı. Denizli su arıtma olarak bizlerde dünyanın bir ucunda geliştirilen teknolojiyi kentimize kadar sizler için getirdik. Pek su arıtma cihazları nasıl kullanılmalı?

Su arıtma cihazları için montaj gerçekleştirilmeden evvel su arıtma cihazının nereye konulacağı ve suyun hangi şebekeden alınacağı ile ilgili bir keşif yapılması gerekir. Su arıtma cihazları için evde, banyo, mutfak yada herhangi bir yerdeki su hattı rahatlıkla kullanılabilmektedir. Burada karar nihai tüketicinin kararıdır. Karar alırken cihazın nerede kullanılmak istendiğinin kararının verilmesi gerekmektedir. Su arıtma cihazlarının montajı gayet kolay olup kullanmak kılavuzu ve gerekli alet ve edavatlar ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Su arıtma cihazı montajı yapılırken filtre dizilimin kullanım kılavuzunda gösterildiği şekilde yapılması ve musluğa giden temiz su hattının doğru şekilde bağlanması dikkat edilmesi gerekli olan hususların başında gelmektedir. Montajı gerçekleştirilen su arıtma cihazı artık kullanıma hazırdır. Sadece dikkat edilmesi gereken husus arıtma cihazının tankının dolma süresidir. Su arıtma cihazlarının tanklarının 5 litre olduğunu varsayarsak bu tankın dolması için yaklaşık 30 dakika beklemeniz gerekecektir. Denizli’de su arıtma firmaları arasında kaliteli malzeme ve işinde uzman ekibi ile sizlere daima hizmet vermeye hazırız.

Bu yazımızda arıtma cihazı nasıl kullanılmalıdır?  sualinin yanında su arıtma cihazı montajını da anlattık. Görüldüğü gibi çok zor bir durumu yoktur. Yine de firmamız montajında yardım ettiği gibi kullanımının anlatımında da sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Su arıtma cihazlarımızın içinde 5 adet filtre bulunmaktadır. Su arıtma cihazındaki filtrelerin hepsinin ayrı bir görevi vardır. Cihazın filtreleri farklı zaman aralıklarıyla yıl içerisinde değiştirilir. Arıtma cihazı nasıl kullanılmalıdır? Sorusunu yanıtladığımıza göre sizleri ürünlerimizi incelemeye bekleriz.

01 Eyl 2019
denizli su arıtma filterleri ne işe yarar?

Su Arıtma Filtreleri Ne İşe Yarar?

Su filtreleri ve aksesuarları içerisinde yer alan su arıtma cihazları, musluktan akan suyu arıtarak temiz su içme ihtiyacını karşılar. Cihaz içinde yer alan birinci filtre sayesinde musluk suyundaki çamur, kum ve toz tanecikleri mükemmel bir şekilde ayrıştırılır ve su içilebilir hale gelir. İkinci filtre, sudaki klor miktarını dengeleyerek suyun saflığını ayarlar. Üçüncü filtre ise suyun tadı ve kokusunu biçimlendirerek suyu olabilecek en iyi tat ve koku seviyesine ulaştırır.

Denizli Su Arıtma Cihazı Modelleri

Son yıllarda giderek artan temiz su ihtiyacı, su arıtma cihazlarında zengin bir çeşitliliğin oluşmasında etkilidir. Denizli’de alanında söz sahibi birbirinden farklı su arıtma cihaz markalarının ürünleri, su arıtma işlemini başarıyla gerçekleştirir. Pompalı su arıtma cihazları, şebeke suyunu yüzde 99 oranında arıtarak alkali forma getirir. 12 litre genişliğinde hacmi ve 6 filtresi ile verimli kullanıma imza atan ürünler, asidik suyu saf ve kalsiyum zengini hale getirir. Her an temiz ve sağlıklı su içme imkanı sağlayan cihazlar, şık tasarımlı musluk yapısı ile de göz alıcıdır. Kapalı kasa su arıtma cihazları, kasa içindeki 7 filtrasyon aşaması ile suyu saf bir forma sokar. 8.5 pH seviyesinde su üretebilen cihazlar, az yer kaplayarak mekandan tasarruf sağlar. 8 aşamalı su arıtma cihazları mineral, alkalin ve detox filtreleriyle her ihtiyaca uygun işlevsel bir kullanım sağlar. Mineral oranı yüksek ve 8.5 pH seviyesinde su arıtabilen ürünler, tezgah altında minimum yer kaplar. Detox su arıtma cihazları ise elektrik gerektirmeden kullanılır ve dakikalar içerisinde uygun pH seviyesinde su arıtır. Yüksek pH seviyesi sayesinde toksinler vücuttan daha kolay atılır ve kilo vermek kolaylaşır. XL filtreli su arıtma sürahileri ise suda yer alan kireç ve kloru filtreleyerek yumuşak ve lezzetli su içmeyi sağlar. Pratik ve çevre dostu kullanımı olan ürünler, çıkarılabilir kapak yapıları sayesinde kolay dolum sağlar. Bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilen cihazlar, ekonomik su arıtma hizmeti sağlar. Su arıtma cihazı fiyatları ürünlerin özelliklerine ve arıtma kapasitelerine göre değişiklik gösterir.

İhtiyacınıza en uygun su arıtma cihazları şimdi Denizli Su Arıtma‘da! Siz de hemen fonksiyonel kullanım özelliklerine sahip ürünleri inceleyerek keyifli alışverişin tadını çıkarın.

Denizli’de su arıtma firmaları arasında işinde uzman ekibi, kaliteli malzeme ve uygun fiyatları ile sizlerin daima yanındayız. Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? sorusunun cevabını BURAYA tıklayarak okuyabilirsiniz.

17 Ağu 2019
Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir!

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir!

Su arıtma cihazı alırken Ph filtresinin, mineral ve karbon filtrelerinin olmasına dikkat edin.

Su arıtma cihazı satın aldığınız markanın güvenilirliği, su arıtma cihazı kurulumu esnasında teknik destek vermesi önemlidir.

Su arıtma cihazını satın aldıktan sonra suyunuzun ölçümünü yaptırmayı ihmal etmeyin.

Aşama sayısına özen gösterin. Kullanıcılar en az 7 aşamalı su arıtma cihazlarının tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Su arıtma konusunda işinde uzman ekibimiz ile sizlerin hizmetindeyiz. Su arıtma cihazı sağlıklı mı? sorusunun cevabını BURAYA tıklayarak bulabilirsiniz.

17 Ağu 2019
Su arıtma cihazları sağlıklı mı uzmana sor

Su Arıtma Cihazları Sağlıklı Mı?

  • Su arıtma cihazları insanların alması gereken minerallerin suda kalmasını sağladığı için sağlıklı bir üründür.
  • Zararlı maddelerin şebeke suyundan ayrıştırılması, daha saf bir su içmeniz anlamına geldiğinden su arıtma cihazı oldukça gereklidir.
  • Şebeke suyunu içtiğinizde ağzınızda kalan kötü tat zararlı maddelerden ve atıklardan kaynaklanır. Sağlıklı ve tatlı bir su için su arıtma cihazı satın alabilirsiniz.
  • Su arıtma cihazları arsenik, nitrit, cıva gibi kimyasal maddelerden tamamen arındırılmış su elde etmenizi sağladığı için sağlığınızı destekler.

Su arıtma cihazları hakkında aklınıza takılan ne soru varsa bize sorabilirsiniz. Hiç bir ücret almadan sizlere su arıtma ile ilgili tüm bilgi birikimimizi paylaşıyoruz. Denizli’de su arıtma cihazları konusunda uzman ekibimiz ile sizlerin hizmetindeyiz.

17 Ağu 2019
Su arıtma cihazları denizli

Su Arıtma Cihazları

Su, hayatın kaynağıdır. Çevre kirliliğinin olumsuz etkileri su kaynaklarının da kirlenmesine yol açmış, kaliteli suya erişim her zamankinden daha önemli bir hal almıştır. Musluklarımızdan akan suya güvenmemiz zorlaştığından, kaliteli su içebilmek ve kullanabilmek için şişelenmiş sulara yönelmek ekonomik olarak büyük bir yük haline geldi. Oysa, musluklarımızdan akan suyu kaliteli ve sağlıklı içme suyu haline getirecek cihazlar olan su arıtma cihazları sizlere farklı bir yol açıyor.

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Evlerimizde temiz su kullanımı için faydalanabileceğimiz bir cihaz olan su arıtma cihazı temel olarak suyun filtrelenmesini sağlayan, tamamen insanın yüksek yararı düşünülerek tasarlanmış bir üründür. Musluk suyu filtrelenmediğinde apartmanınızın su tesisatını oluşturan borulardan geçer ve akarken içinde pek çok zararlı madde ve atık barındırır. Şebeke suyunda bulunan yabancı maddelerin ayrıştırılması sizin daha sağlıklı ve içilebilir suya ulaşmanızı sağlar. Su arıtma cihazı filtresi aracılığıyla akan suyu filtreler ve içindeki zararlı maddeleri süzerek saf su elde etmenizi sağlar. Üstün arıtma teknolojilerini kullanan su arıtma cihazı çeşitleri, artık pek çok evde bulunmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

Su Arıtma Cihazı Tavsiyeleri

Su arıtma cihazı suyun filtrelenmesini sağlayan birkaç parçadan meydana gelir. İlk olarak su arıtma cihazı filtresi gelir. 5 aşamalı su arıtma cihazı7 aşamalı su arıtma cihazı8 aşamalı su arıtma cihazı ve 9 aşamalı su arıtma cihazı derken söz konusu su arıtma cihazının filtre sayısını belirtmiş oluruz. Ne kadar çok aşama varsa, suyunuz o kadar çok filtrelenir. Örneğin, 7 aşamalı bir cihaz için Lifetech su arıtma cihazı 7 aşamalı modeline kategorimizden göz atabilirsiniz. Su arıtma cihazı pompası olan ve olmayan modellerde kategorimizden satın alınabilir. Lotuswater, Conax, İhlas, Espring, Ro, Aqualine gibi su arıtma cihazı markalarıen iyi su arıtma cihazı modelleriyle kategorimizde sizleri bekliyor.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazı tezgah altı ve tezgah üstü modelleriyle, farklı filtreleme seçenekleriyle ve suyunuzu mineral bakımından zengin kılan özellikleriyle her evin ve her iş yerinin ihtiyacı halini almıştır. Pek çok su arıtma cihazı markasının farklı aşamalarda filtreleme yapan su arıtma cihazı çeşitleri bulunur. Bu çeşitler arasında belli bir fiyat çeşitliliği de mevcuttur. Ancak genel olarak su arıtma cihazı fiyatları düşünüldüğünde, her ev ve her bütçeye uygun ürünler bulabilmek mümkündür. En iyi su arıtma cihazlarını avantajlı indirimlerden faydalanarak almak ve hemen kaliteli su içmeye başlayarak tasarruf etmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Kategorimizi inceleyerek ihtiyacınıza uygun en iyi su arıtma cihazını hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Denizli merkez ve ilçelerinde hizmet veren firmamız sizlere tüm su arıtma cihazları marka, model ve fiyatları hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. Denizli su arıtma cihazları hakkında sizlere daha önce hazırladığımız makaleye BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

17 Ağu 2019
Denizli su arıtma cihazları

Denizli Su Arıtma Cihazları

Su içmek, yaşamın devam etmesi için son derece önemli ve gereklidir. Su içmek ne kadar önemliyse, sağlıklı ve temiz su içmek de o kadar önemlidir. Dengeli bir hayat sürmek için günlük alınması gereken su miktarı belirlenmeli ve buna uyulmalıdır. İçme suyu olarak genellikle şişe ve damacana sular tercih edilse de bu durum uzun vadeli düşünüldüğünde çok da ekonomik sayılmaz. Çevre kirliliğinin etkileri ile su kaynaklarının kirlenmesi, kaliteli suya doğrudan erişimi etkilemiş olsa da musluklardan akan suyu, içme suyu haline getirebilecek olan su arıtma cihazları bulunuyor. Bu cihazlar sayesinde her zaman taze, temiz ve kaliteli suya ulaşabilmek mümkün; hem de ihtiyaç duyulan her yerde. 

Su Arıtma Cihazı Nedir?

Su arıtma cihazları, musluk sularının filtrelenmesi ve evlere, iş yerlerine temiz suyun ulaştırılması görevini görür. Evler ve iş yerleri için son derece pratik ve hızlı çözüm sunan bir üründür. Musluk suyu filtreden geçirilmediği zaman, içinde bulunan pek çok zararlı ve atık madde, binanın su borularından geçer ve musluktan akar. Bu nedenle şebeke suyunun içinde bulunan ve insanın yaşam kalitesini düşüren zararlı maddelerin ayrıştırılarak içilebilir suya dönüşmesi gerekir. Su arıtma cihazları da tam olarak bu noktada görev alır ve filtresi ile suyun içindeki zararlı maddeleri ve atıkları ayırarak musluktan saf su akmasını sağlar. 

Hayati öneme sahip olan suyu, ekonomik bir şekilde evlere ve iş yerlerine taşımak için gerekli olan su arıtma cihazları birkaç parçadan oluşmaktadır. 5 aşamalı su arıtma cihazı, 7 aşamalı su arıtma cihazı, 8 aşamalı su arıtma cihazı ve 9 aşamalı su arıtma cihazı şeklinde ifade edilen cihazlarda, aslında filtre sayısı belirtilir. Bir su arıtma cihazında ne kadar çok aşama varsa, su o kadar çok filtrelenir ve daha temiz su elde edilir. Pek çok farklı marka tarafından üretilen su arıtma cihazları arasında farklı aşamalarda filtreleme yapanlar bulunur. Su artıma cihazlarının fiyatları, bu aşamalar ile orantılıdır. Her ihtiyaca ve her bütçeye uygun su arıtma cihazları bulunmaktadır. 

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?

Hızlı, pratik ve ekonomik bir şekilde kaliteli içme suyu elde etmek istiyorsanız, çareyi su arıtma cihazlarında bulabilirsiniz. Arıtılmamış, filtrelenmemiş su içmek, çeşitli sağlık sorunlarına sebebiyet verebileceği için her zaman temiz su içmeye özen göstermeniz, hayati öneme sahiptir. Su arıtma cihazları, insan vücudunun sudan alması gereken minerallerin suda kalmasını sağlar ve bu sebeple son derece sağlıklıdır. Musluktan su içtiğinizde ağzınızda kötü bir tat kalıyorsa bu, suyun içinde atık ve zararlı maddelerin bulunduğu anlamına gelir. Su arıtma cihazı, aynı zamanda şebeke suyunda bulunan zararlı maddelerin ayrıştırılması için de gereklidir. Şebeke suyunda bulunan civa, arsenik, nitrit gibi kimyasal maddeleri, su arıtma cihazları ile ayrıştırabilir, tatlı ve sağlıklı içme suyu elde edebilirsiniz 

Hangi Su Arıtma Cihazını Almalısınız?

İyi su elde etmek ve iyi içmek için su arıtma cihazlarının önemi büyüktür. Su arıtma cihazı alırken de birtakım özelliklere dikkat etmek gerekir. Bunlardan öncelikli olanları; PH, karbon ve mineral filtresinin olup olmadığıdır. Su arıtma cihazı aldıktan sonra su ölçümü yaptırmayı ihmal etmeyin. Su arıtma cihazı kullanmaya başladıktan sonra ihtiyacınız olan yedek parça ürünlerini tekli olarak satın alabilirsiniz. Tezgah üstü su arıtma cihazı ve tezgah altı su arıtma cihazı ürünleri arasından size uygun olana karar verebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Denizli’de su arıtma için haftanın 7 günü 24 saat bizi arayabilirsiniz. İşinde uzman kadrosu ile sizlere hizmet veren işletmemiz sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

Plastik ambalajlı suların yani pet şişe suların sağlığımıza verdiği zararlar ile ilgili olarak sitemizde yer alan yazıyı BURAYA tıklayarak okuyabilirsiniz.