Ülkemizde suyun en kireçli olduğu kentlerden biri olan Denizli’de çeşme suyu içenlerin sayısı gün geçtikçe azalıyor. Çeşme suyu kullananlar çaydanlıklarındaki oluşan kireçleri gördükçe ya damacana ile su almaya başlıyor yada su arıtma cihazı taktırma kararı veriyor. Peki doğru su arıtma firmasını nereden bulacaklar. Piyasada bir çok firma bulunuyor. Hangisi güvenilir, en iyi su arıtma cihazı hangisi gibi sorular hep kafalarında.


TAVSİYE VE YORUMLAR İÇİN 2 YÖNTEM

Bu sorulara cevap bulabilmek için başvurdukları iki yöntem bulunuyor. Birincisi eş dost tavsiyesi yani su arıtma cihazı taktırıp kullananların tavsiye ve yorumları bu sayı tabiki az. Onun için diğer bir yöntem kalıyor. Oda arama motorlarından Denizli su arıtma cihazı yorumları. Bu yazımızda sizlere su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğiz.

ARITMA CİHAZI ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK PÜF NOKTA


Piyasada satılan bir çok cihazın parçaları yurt dışından ithal ediliyor. Türkiye’de bu parçaları montaj yapan ve su arıtma cihazına dönüştüren bir kaç fabrika bulunuyor. Su arıtma cihazı satmak isteyen firmalar bu firmalara kendi marka ve logolarını yolladıklarında diledikleri standartlarda cihaz üretilip gönderiliyor. Firmalarda cihazları kendi müşteri portföylerine pazarlamaya çalışıyor. Cihazların içindeki parçalar hemen hemen aynı olup cihaz alırken sormanız gereken filtre fiyatları. Çünkü cihazı bir kere alıyorsunuz ancak her yıl yada belli bir tüketim sonrası su arıtma cihazının filtresinin değiştirilmesi gerekiyor.


FİLTRE İŞİN OLMAZSA OLMAZI

Bazı firmalar su arıtma cihazını uygun fiyatlara verirken daha sonra satacakları filtrelerden kazanç sağlamayı hedefliyorlar. Birde ürünün sizin gözünüzde olduğundan daha iyiymiş gibi gösterilmesini sağlamak amacıyla cihazın içindeki filtre sayısını arttırıyorlar. Örneğin standart bir su arıtma cihazında 5 yada en fazla 6 filtre olması gerekirken sizlere 9-10 hatta 11 filtre var diyerek cihazın daha yüksek özelliklere sahip olduğunu sizlere hissettirmeye ve cihazın diğer su arıtma cihazlarından daha iyi olduğu havasını oluşturmaya gayretinde oluyorlar.

SU ARITMA CİHAZI SEÇERKEN NEYE DİKKAT ETMELİYİM?


Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta firmanın yorumları olmalı. Bunun için sikayetvar.com gibi sitelerde yada sosyal medyadaki yorumları. Günümüzde insanlar internette alışveriş yaparken ürünü satın alırken yorumları okuyarak karar veriyorlar. Sizde mutlaka güvenilir firmalardan ve müşteri memnuniyeti fazla olan ürünleri tercih etmelisiniz. Denizli’de su arıtma cihazı konusunda her türlü soru ve görüşleriniz için telefon numaramız 0541 765 2099